A Tisza partján zajló kampány során az elemző figyelmen kívül hagyja a gazdák megélhetésének fontosságát + videó.

Folytatja a Tisza Párt a magyar gazdatársadalom alapvető érdekeit sértő politikáját, ami már tavaly ősszel nyilvánvalóvá vált, miután Magyar Péter kiállt az Európai Bizottság agrártámogatási rendszert átalakító elképzelései mellett.
Egy hétfői interjú során Kéri László, a politikai elemzés terén ismert szakértő, meglepő megállapítást tett a hazai mezőgazdaság állapotáról. A Tisza szigetek eseményein gyakran szereplő, Magyar Péteréket nyíltan támogató baloldali politológus a Kontroll nevű online platform videós műsorában kifejtette véleményét:
A videó 18:55-től kezdődően érdekes tartalmakat kínál, amelyek mélyebben belemerítenek a témába. Kérlek, figyelj rá, mert fontos részletek és izgalmas információk várnak rád!
Amit Kéri László az elmúlt 15 év legnagyobb csapásának nevez, az jelenleg a magyar gazdatársadalom legfontosabb bevételi forrása, a megszüntetése esetén több százezer agrárvállalkozó menne tönkre.
Nem meglepő, hogy a Tisza mentén dolgozó politikai elemző éppen a földalapú támogatási rendszert bírálja. Ez a megközelítés jól harmonizál az Európai Néppárt véleményével, amelynek soraiban találjuk Magyar Pétert és európai parlamenti képviselőtársait.
Az múlt hónapokban jelentős visszhangot váltott ki Magyarországon, hogy - az újraválasztott Ursula von der Leyen vezette - Európai Bizottság formálódó agrárstratégiája a gazdák eddigi területalapú támogatási rendszerének kivezetését vetíti előre.
Ursula von der Leyen kezdeményezésére született meg az Európai Unió égisze alatt a "Stratégiai párbeszéd az EU mezőgazdaságának jövőjéről" című dokumentum. Ez a jelentés radikális irányváltást javasol a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerében, és a jövőbeli kifizetéseket többek között környezetvédelmi célokhoz kívánja kötni.
Fontos hangsúlyozni, hogy a szóban forgó jelentés azzal indokolja a területalapú kifizetések megszüntetésének szükségességét, hogy az uniós agrártámogatási rendszert felkészítsék az Európai Unió bővítésére.
A Századvég tavaly novemberben elvégezte közvélemény-kutatását, amely a hazai mezőgazdasági termelők nézeteit vizsgálta Brüsszel tervezett agrárpolitikai intézkedéseivel kapcsolatban. A kutatás eredményei azt mutatták, hogy a magyar gazdák 82%-a tisztában van azzal, hogy az Európai Parlamentben zajlik a mezőgazdasági támogatások átalakításáról szóló diskurzus.
A felmérés alapján a válaszadók 83 százaléka ellenzi, hogy az Európai Unió a gazdák támogatását elvonja és azt Ukrajna támogatására fordítsa.
A gazdák véleménye úgy tűnik, nem jelentőségteljes a Tisza elnöke számára, mivel tavaly októberben világosan kifejezte, hogy nem tartja megfelelőnek a földalapú támogatási rendszert.
Szerinte „az egész unióra kiterjedően, Magyarország esetében is sürgető az intenzívebb, nagyobb hozzáadott értéket képviselő, organikus mezőgazdasági termelés támogatása, a jelenlegi kiterjedt gabonatermelés helyett.”
Raskó György, Magyar Péter agrártanácsadója, szintén a brüsszeli gazdaellenes nézetek mellett áll ki. A zöldbáró 2022-ben már kifejezte elégedetlenségét a földalapú uniós támogatási rendszerrel kapcsolatban, amikor a Privátbankár portálnak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy a meglévő szabályozás hibás, mivel az extenzív termelést részesíti előnyben.