Az olasz rendőrök újabb levelet juttattak el a megbírságolt hölgynek, amelyben a következő információk szerepeltek.


Egy újabb furcsa eset látott napvilágot, amelyben egy békés megyei hölgy az olasz rendőrség levelezésének főszereplőjévé vált. A nő gyorshajtásért kapott bírságot egy olyan országban, ahol sosem járt. Miután fellebbezett a külföldi gyorshajtás miatti büntetés ellen, most érkezett meg a válasz a hatóságoktól. Az eset igencsak érdekes fordulatokat sejtet, és felveti a kérdést, hogyan történhetett mindez.

Pár hete egy érdekes levél érkezett olvasónk postaládájába, amely magyar nyelven íródott. A dokumentum egy külföldi gyorshajtásról tájékoztatta, és a szaknyelv használata miatt elsőre talán egy kicsit nehezen érthető volt. A levélből az derült ki, hogy egy olasz úton, a sebességkorlátozást átlépve, lefotózták az autóját. Ebből kifolyólag az első lépésként…

Milyen lépések tehetők ilyen helyzetben?

Felkerestük a magyar rendőrséget, hogy megtudjuk, mit tehetünk egy ilyen helyzetben. A rendőrség tájékoztatása szerint, ha egy magyarországi lakóhellyel rendelkező gépjárműtulajdonos vagy üzembentartó egy másik uniós tagállamból közlekedési szabálysértés miatt kiszabott bírságról értesül, és nem ért egyet a döntéssel (például ha nem járt az adott országban, vagy már eladta a járművet), akkor a határidőn belül írásban kell benyújtania a jogorvoslati kérelmét a bírságot kiszabó külföldi hatósághoz.

A magyar hölgy kifejezte elégedetlenségét a külföldi gyorshajtók viselkedése miatt, és most megérkezett a válasz.

A magyar nő először egy olaszul beszélő barátja segítségével telefonon lépett kapcsolatba az olasz rendőrséggel. Ekkor derült ki, hogy egy busz rendszámát tévesen azonosították, és azt kérték tőle, hogy írásban nyújtsa be a panaszát. A nő eleget tett a kérésnek, majd néhány hétnyi feszültséggel teli várakozás után megérkezett a válasz: a tévesen kiszabott bírságot törölték.

Related posts