A Pannónia-program iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, és egyre több ember fedezi fel a lehetőségeit.


Brüsszel komoly nyomást gyakorol a magyar egyetemekre, mivel jogtalanul zárta ki a magyar kutatókat és hallgatókat a különféle nemzetközi programokból - nyilatkozta a kulturális és innovációs miniszter a Magyar Nemzetnek.

Hankó Balázs a napilap online platformján közzétett, szombaton megjelent interjú során kifejtette, hogy a magyar innováció és a technológiai fejlesztések folyamatosan növekvő erővel bővülnek.

- felelte.

Ezzel párhuzamosan a kutatás-fejlesztési és innovációs források mértékét háromszorosára emelték, jelenleg már 1040 milliárd forintot költenek erre a fontos területre - tette hozzá. A célkitűzés az, hogy 2030-ra a hazai vállalkozások fele kihasználja az innovációs lehetőségeket, így Magyarország bekerüljön Európa tíz leginnovatívabb országa közé. Ennek érdekében számos pályázat is elérhető a kis- és középvállalkozások támogatására - emelte ki.

A Pannónia-programmal kapcsolatban kifejtette:

Ez a program jelentősen kedvezőbb támogatási lehetőségeket nyújt, mint az Erasmus, és sokkal inkább tükrözi a diákok valós igényeit. A népszerűsége folyamatosan növekszik, hiszen ezen a héten már a háromezredik fiatal indult el külföldi tanulmányútra.

A tárcavezető kiemelte, hogy a Horizon-program kapcsán Brüsszel jogsértő lépéseket tesz, amelyek sértik a magyar szuverenitást. Hankó Balázs véleménye szerint elérkezett az idő, hogy Magyarország mérlegelje, megpályázza az Európai Bíróság előtt az újabb, diszkriminatív brüsszeli határozatok ellen indítandó jogi eljárásokat.

A családpolitikát illetően hangsúlyozta, hogy ebben az évben a kormány 3754 milliárd forintot szán a családtámogatásokra, ami 447 milliárd forintos növekedést jelent a tavalyi évhez képest. Az adókedvezmények és egyéb juttatások révén összesen 754 milliárd forint marad a családoknál, és a családi adókedvezmény mértékét is megduplázzák.

A demográfiai trendek alakulására vonatkozóan hangsúlyozta, hogy a 2020-as évek óta számos külső faktor kedvezőtlen hatással volt a helyzetre. Fontos azonban megjegyezni, hogy Európában drámai mértékben csökkent a gyermekvállalási kedv, míg Magyarországon e visszaesés mértéke mindössze a felére rúg.

De van egy öröklött hatás, "egy régi bűn", aminek hosszú az árnyéka, hiszen a mai napig érezzük a Bokros-csomag hatását - fogalmazott.

A kultúra helyzetét elemezve felidézte: a nemzetközi térben az egyik legsikeresebb program tavaly a magyar-török kulturális évad volt, ahol 170 programot szerveztek és ezekkel több millió török érdeklődőt értek el. Idén ez folytatódik és kiegészül egy innovációs évaddal, ősztől pedig indul a magyar-szerb kulturális évad. Az a cél, hogy a magyar kultúrát Közép-Európában és a Nyugat-Balkánon is egyre erőteljesebben jelenítsük meg - felelte.

A miniszter hangsúlyozta, hogy az identitás megőrzése mindannyiunk közös felelőssége. A kormány ezen cél érdekében egyedülálló kulturális programokat indított, amelyek nemcsak hazai, hanem nemzetközi szinten is kiemelkednek. Érdemes megemlíteni, hogy Magyarország az Európai Unió átlagát kétszeresen meghaladó összeget fordít a kultúra támogatására.

Related posts