Kocsis Máté egy figyelemfelkeltő videóban emeli ki ezt az aggasztó jelenséget.


Ukrajna gazdasága jelentős mértékben mezőgazdaságra épül, amelyet nagy méretű agrárvállalatok dominálnak. Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője egy közösségi média videóban kiemelte, hogy a tíz működő agrárvállalkozás közül kilenc nem ukrán tulajdonban van; ezek vagy amerikai, vagy nyugat-európai érdekeltségek. Hangsúlyozta, hogy fontos tisztában lennünk a helyzettel: "ne legyünk vakok, az Európai Unió az agrártámogatásokat oda fogja irányítani, ahol a nyugat-európai cégek érdekei állnak, és a pénz végül visszakerül hozzájuk."

Szerinte mindezért a magyar gazdáktól el fogják vonni a pénzt, hiszen ugyanazt a tortát kell többfelé szeletelni majd, és Ukrajna ráadásul aránytalanul ideálisan nagy részt szakít ki ebből. - Nagy területű ország, nagy mezőgazdasági területekkel, nagy mezőgazdasági teljesítőképességgel - hangsúlyozta a frakcióvezető.

Lapunk legutóbbi hírei szerint Ukrajna uniós csatlakozása komoly kihívásokat jelenthet Magyarország számára. Ennek kapcsán a kormány úgy döntött, hogy véleménynyilvánító szavazást szervez az ügyben. A Magyar Posta május végéig minden érintett választópolgárhoz eljuttatja a szavazólapokat. A cél, hogy a választók kifejezhessék véleményüket arról, támogatják-e Ukrajna belépését az Európai Unióba. A kormány e fontos döntés előtt kíváncsi a magyar lakosság álláspontjára, hogy az eredmények tükrében képviselhesse a népakaratot az uniós intézmények előtt.

Orbán Viktor március 15-én egy figyelemfelkeltő nyilatkozatot tett közzé, amelyben 12 pontban foglalta össze véleményét, beleértve Ukrajna uniós csatlakozásának kérdését is: "Uniót, de Ukrajna nélkül." Ezt megelőzően, március 6-án Brüsszelben rendkívüli csúcstalálkozóra került sor, amelynek fókuszában Ukrajna EU-csatlakozása és Európa védelmi stratégiájának megerősítése állt. Orbán a találkozó után kifejezte aggályait Ukrajna jövőbeli EU-tagságával kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy szerinte a tagság nemcsak politikai, hanem gazdasági kihívásokat is magában hordoz, amelyek mérlegelése nélkül nem lenne helyes a döntés.

A kormány ezért határozott úgy, hogy véleménynyilvánító szavazást kezdeményez Ukrajna uniós csatlakozásáról. A választópolgárok számára egy szavazólapot küldenek postán, amelyen

A szavazás folyamata hasonlít az országgyűlési választásokhoz: az igennel vagy nemmel kapcsolatos döntésünket egy X jelölésével fejezhetjük ki a megfelelő körben. A szavazólap különleges biztonsági papírból készül, amely megakadályozza a fénymásolást és a sokszorosítást. A szavazólapot egy ingyenes válaszboríték segítségével juttathatjuk vissza a kormányhoz. Az összesített szavazatokat közjegyző felügyelete alatt végzik, biztosítva ezzel a folyamat átláthatóságát.

Related posts