Külföldi nyaralás: Tippek, hogy elkerüld a magas telefonszámlát Amikor külföldre utazunk, a telefonhasználat könnyen megdrágíthatja a nyaralásunkat. Íme néhány hasznos tanács, hogy elkerüld a váratlan költségeket! 1. **Kapcsolj le mindent**: Mielőtt eli

Bár szívesen utazunk külföldre, teljesen természetes, hogy a nyaralásunk alatt szeretnénk - ha nem is ugyanúgy -, de hasonlóan akadálymentesen internetezni és telefonálni, mintha otthon lennénk. Ennek azonban nagy ára lehet, amivel a telefonszámla részletezőjében szembesülhetünk. Kerüljük el, hogy magasak legyenek a mobil díjak külföldön, például azzal, hogy néhány dologra odafigyelünk - tanácsolja a Fanny magazin.
Külföldön nem árt résen lenni a telefonhasználattal, hiszen akár pár tíz perc alatt komoly összeget lehet összehozni, ha úgy használjuk a mobilt, mintha otthon lennénk. Első lépésként például ellenőrizzük, hogy az ország, ahova utazunk, melyik roaming zónába tartozik. Az EU-ban, illetve az 1-es díjzónában a hazai szolgáltatók időszakos tartózkodás esetén nem számolnak fel többletdíjat, ám a többi zónában komoly költségekkel kell számolni.
Amikor átlépjük a 2-es, 3-as vagy egyéb zónába tartozó ország határát, az ottani szolgáltató SMS-t küld, és ebben tájékoztat az érvényes roamingdíjakról. Ezt az üzenetet ne hagyjuk figyelmen kívül, hiszen ebből tudhatjuk meg, milyen költségekre számíthatunk telefonálás, SMS-küldés vagy a mobilinternet használata során. Ezeknek az információknak megfelelően érdemes telefonozni, és figyelembe venni a mobiltelefon-használatot.
Ha a kiruccanásunk során több múzeumot vagy egyéb érdekes helyszínt tervezünk meglátogatni, és közben olyan éttermekbe vagy kávézókba ülünk be, ahol van wifi, érdemes korlátozni az internetezést erre az időre. Napközben több alkalommal is alkalmazhatjuk ezt a megközelítést. Emellett a hívásainkat is bonyolíthatjuk wifi segítségével, például olyan üzenetküldő alkalmazásokon keresztül, amelyek telefonálásra is alkalmasak. Ezzel a stratégiával nemcsak a költségeinket csökkenthetjük, hanem igazán élvezhetjük az offline élményeket is.
Ha be van kapcsolva az automatikus időzóna vagy helymeghatározás, a telefon rendszeresen kommunikál a GPS-szel és a mobilhálózattal, ez különösen akkor jelenthet pluszköltséget, ha nincs wifi, a mobilnet pedig folyamatosan be van kapcsolva. Állítsuk be inkább manuálisan az időt és a időzónát, illetve kapcsoljuk ki a helymeghatározást, amikor nincs rá szükségünk, mert ez az adaton kívül magát a készüléket is nagymértékben merítheti.