Az országos zsűri elragadtatottan értékelte a gyöngyösi iparművész másfél év alatt megalkotott pályamunkáját, amely valóban lenyűgöző és egyedi művészi teljesítmény.

Pihenés nincsen, hiszen a Palócföldi Népi Iparművészek Egyesületével már készülnek a Mesterségek Ünnepére. A Budai Várba nagyon nagy míves megjelenést terveznek, sok-sok szép ajándéktárgyat, használati tárgyat szeretnének vinni, mert igazán azokat keresik, akik oda ellátogatnak.
Van kereslet a népművészeti termékekre
A hímzőpályázat mellett konferenciát is rendeztek Mezőkövesden, amelynek témája a piac és a népművészet kapcsolata volt. Fiser Józsefné a vevők kereslettel kapcsolatos kérdésünkre elmondta, szerencsés helyzetben van, mert varrónő és hímző is, így a hímzett dolgokból olyan alkotásokat, használati tárgyakat tud készíteni, amelyeket megvásárolnak, a Mesterségek Ünnepén például a neszesszer, a táska, az öv, a levendulazsák vagy a kenyérzsák keresett darabok.
- Utóbbinak most nagy funkciója lett, mindenki süt a Covid óta kenyeret, és keresik a kenyérzsákot, a kenyér megfelelő tárolási lehetőségét, amiben nem szárad ki. Nagy gondossággal kell elkészíteni, hogy a visszajáró vendégek azt mondják, hogy hú, nem szárad ki a kenyerem, mert nagyon jó ez a zsák. Nagyon sok kendervásznat használok még a mai napig is ezekhez az alkotásokhoz - árulta el Fiser Józsefné.
A díjkiosztón két további Heves megyei alkotó, illetve csoport is különdíjat nyert, Erdélyi Istvánné a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Önkormányzat, az egri Öltögető hímző szakkör és Verebélyi Balázs a Heves Megyei Népművészeti Egyesület különdíjait vehették át.