**Mit olvass a Squid Game után? 5 izgalmas regény, ami elragad a sötét világába – Könyves magazin** Ha a Squid Game feszültséggel teli, pszichológiai mélységekkel átitatott világán túl keresel új olvasmányokat, akkor jó helyen jársz! Összegyűjtöttünk öt


Megérkezett a Squid Game utolsó évada, ezzel pedig a Netflix egyik legnagyobb sikerének története zárul le. Azonban az élmény nem ér véget itt! Összegyűjtöttünk néhány izgalmas könyvet, amelyek segítségével folytathatod a feszültséggel teli kalandokat, és ott veheted fel a fonalat, ahol a sorozat befejeződött.

Június 27-én debütált a Squid Game (magyarul: Nyerd meg az életed) utolsó évada, ezzel pedig véget ért az utóbbi évek egyik legnagyobb sorozati szenzációja. A koreai disztopikus thriller 2021-ben indult, és a Covid-járvány miatti karantén alatt az emberek figyelmét azonnal magára vonzotta a történetének különös groteszk világa. Négy évvel és két évaddal később a sorozat még mindig megőrzi népszerűségét, és továbbra is lenyűgözi a nézőket.

A Squid Game a Netflix egyik legnagyobb sikertörténetévé vált, eddig 265 millió megtekintéssel büszkélkedhet. A sorozat nemcsak a nézők, hanem a kritikusok elismerését is elnyerte, ami nem véletlen. Mesterien ötvözi a társadalmi problémák éles kritikáját a szórakoztató elemekkel. A történet középpontjában egy erőteljes kapitalizmuskritika áll, amelyben az elszegényedett osztály tagjai képesek egymás ellen fordulni a saját hasznuk érdekében, míg a gazdagabb rétegek kényelmesen élvezik a jólétet.

A harmadik évad tele van feszültséggel és váratlan fordulatokkal, a készítők számos etikai kérdést vetnek fel, az ellentétek pedig még inkább kiéleződnek, mint korábban. A végkifejlet pedig hat epizódon át magával ragadó erővel közelít felénk.

Sőt állítólag már az angol spin-off is készülőben van, a záró epizódban ugyanis láthatjuk Cate Blanchetet, ami nagyon is erre utal. Illetve már arról cikkeznek, hogy David Fincher rendezheti az új sorozatot.

Addig is szeretnénk ajánlani néhány könyvet, amelyek segíthetnek betölteni a Squid Game után keletkezett űrt.

Egy fiatal lány, akit hirtelen és váratlanul kiválasztanak, hogy részt vegyen egy élet-halál harcot jelentő vetélkedőn. Tizenkét körzet, huszonnégy versenyző, egy elzárt aréna, és számos fegyver várja a résztvevőket. A végén csupán egy körzet diadalmaskodhat. Suzanne Collins fiatal felnőtteknek szóló könyvsorozata nemcsak egy klasszikus felnőtté válási történetet mesél el, hanem egy sötét disztópiába is kalauzol, ahol a túlélésért folytatott küzdelem minden eddiginél élesebbé válik.

A főszereplő, Katniss, kezdetben egy naiv fiatal lányként lép a színre, de gyorsan felfedezi, hogy belső ereje elegendő ahhoz, hogy egyedül is irányítsa az ellenállást az elnyomó hatalommal szemben. Az útja során nemcsak saját határait feszegeti, hanem felnőtté válásának minden kihívásával is szembenéz, miközben a szabadságért folytatott harc középpontjában áll.

Az éhezők viadala a 2010-es évek kulturális világának egyik legmeghatározóbb jelensége volt, amely könyv- és filmsorozat formájában egyaránt hatalmas népszerűségnek örvendett. Az eredeti trilógia mellett nemrégiben két új előzménykönyv is napvilágot látott, közülük a legfrissebb, Az aratás hajnala, idén debütált.

Itthon talán kevésbé ismert Takami Kósun regénye, viszont ez a kötet egymagában felelős Az éhezők viadala, Az útvesztő és megannyi más 2010-es évekbeli groteszk vetélkedőket bemutató történetekért. Sőt biztosak lehetünk benne, hogy a Squid Game sem jött volna létre nélküle.

Egy elnyomó ázsiai államban 42 középiskolás diákot egy elhagyatott szigetre zárnak, ahol a fegyverek mellett a mindennapi eszközök is rendelkezésre állnak. Itt egy kegyetlen játék veszi kezdetét, amely során a fiataloknak nemcsak egymással, hanem saját magukkal is meg kell küzdeniük a túlélésért. A sziget izolált világában barátságok szövődnek és szakadnak meg, míg a harcok során a bizalom és az árulás határvonalai elmosódnak. A diákoknak nemcsak a fizikai erejüket, hanem az intelligenciájukat és a stratégiai gondolkodásukat is be kell vetniük, hogy elérjék a szabadságot, amelyért mindannyian küzdenek.

A végén csupán egy maradhat. De vajon képesek-e a gyerekek egymást megölni? Kósun formabontó regénye sokakban felkeltette a felháborodást, sőt, még a japán kormány is ellenezte a megjelenését annak idején. Azóta azonban a mű igazi sikerkönyvvé vált.

A könyv jelenlegi elérhetősége hazánkban meglehetősen korlátozott, viszont a hírek szerint novemberben újabb kiadás várható.

Ha Az éhezők viadalának a Battle Royale szolgált az inspirációként, akkor az utóbbi mögött William Golding klasszikus regénye rejlik. Bár nem olyan véres és kegyetlen, mint a modern feldolgozások, az alapkonfliktus mégis közös: hogyan boldogul egy csapat tapasztalatlan fiatal, amikor egyedül maradnak egy elhagyatott szigeten.

A jól nevelt angol fiúk egyik napról a másikra változnak át civilizálatlan emberekké, a megszokott etikettet és normát felváltja az ösztönalapú viselkedés, a tabuk helyére lehetőségek lépnek.

Ami kezdetben csak egy izgalmas játéknak tűnik, az gyorsan borzalmas valósággá alakul. Megkezdődik a küzdelem a területekért és az élelemért, és egy elhullott disznó feje néhány nap elteltével már szinte istenségként ragyog a szemükben. A harc, amely a civilizált világot egyre inkább elnyeli, a sziget vadonjában bontakozik ki, ahol a túlélésért folytatott küzdelem mindent átalakít.

Az eredeti regény 1954-ben született, de a valóságban 1965-ben meg is történt.

Amerikában egy mindent szabályozó, kizsákmányoló diktatúra uralkodik, a társadalom nagyobb része soha nem látott elnyomásban és szegénységben szenved. Aki ellenáll, azt azonnal elhurcolják.

Az egyedüli esély a szebb jövőre egy évente megrendezett, szinte soha véget nem érő felvonulás, amely az országot járja végig. Ezt a különleges eseményt a tévé is közvetíti, így számos ember, akár százezrek is, figyelemmel kísérhetik a történéseket a képernyők előtt.

Száz fiatal vág neki az útnak, hogy megküzdjön az áhított pénznyereményért, miközben kilométereket gyalogolnak. Az út során nincs lehetőség letérni, és megállni sem szabad; ha valaki mégis így tenne, azonnal véget ér a játéka. Stephen King, a horror és thriller mestere, ebben a regényében a hatalom és az egyén harcát tárja elénk egy elborult vetélkedő keretein belül. A könyv népszerűsége folytán hamarosan filmsorozat is készül belőle.

Pierce Brown Vörös-lázadás könyvsorozata olyan, mint a római mitológia, a Trónok harca és Az éhezők viadala különös házasságából született epikus történet. A cselekmény a Mars vörös felszínén játszódik, ahol egy szigorúan hierarchikus társadalom uralkodik, amely kasztokra tagolódik. A legalsó réteg, ahol az emberek rabszolgasorsban élnek, adja főszereplőnket, aki elhatározza, hogy belülről rombolja le a brutalitással és elnyomással teli rendszert. Az ő küzdelme nem csupán a szabadságért folytatott harc, hanem egy új jövő megteremtésének vágya is.

Az első kötetben még csak a főhősre koncentrálunk, de a második kötettől szó szerint felnyílik az egész bolygórendszer és fényéveket átívelő galaktikus háborúknak lehetünk a részesei.

Rengeteg váratlan fordulat, epikus történet, és persze, bújtatott társadalomkritika. A sorozat összesen hat részből áll, a szerzővel korábban interjút is készítettünk a hirtelen jött sikerről.

Related posts