Putyin kifejezte háláját a Koreai Népi Hadsereg iránt | Tudás.hu


Vlagyimir Putyin orosz elnök kifejezte háláját a Koreai Népi Hadseregnek, amely kulcsszerepet játszott az ukrán fegyveres erők Kurszk megyébe történt behatolásának megfékezésében – áll a Kreml hivatalos közleményében, amely hétfőn jelent meg a honlapján.

"Koreai barátaink szolidaritásuk, igazságérzetük és őszinte bajtársiasságuk vezérelte őket a cselekvésre. Ezt mélyen megbecsüljük, és szívből köszönjük Kim Dzsongün elvtársnak, az államügyek elnökének, valamint a KNDK teljes vezetésének és népének. Tisztelettel adózunk a hősiességnek, a kiemelkedő szakértelemnek és az önfeláldozásnak, amellyel a koreai katonák együtt harcoltak orosz társakkal, védve hazánkat mintha az a sajátjuk lenne. Kötelességüket tisztességgel és vitézséggel teljesítették, ezzel örök dicsőséget szerezve maguknak" - fogalmazott az orosz államfő.

Kifejezte meggyőződését, hogy a Moszkva és Phenjan között a harctéren megedzett barátság, jószomszédi viszony és együttműködés továbbra is minden területen sikeresen és dinamikusan fog fejlődni.

- kifejezte háláját a köszönetnyilvánítás során.

Putyin hangsúlyozta, hogy az észak-koreai katonák a nemzetközi jog keretein belül, a kétoldalú stratégiai partnerségi megállapodás szellemének és betűjének megfelelően vettek részt a harci műveletekben. Különösen fontos a 4. cikk, amely az egyik szerződő fél ellen irányuló fegyveres támadás esetén azonnali katonai támogatást biztosít.

Az orosz elnök kiemelte, hogy a kurszki régióba betört ukrán fegyveres egység veresége lezárta "a kijevi kormányzat bűnös provokációját", amely a célja Oroszország egyes területeinek megszerzése volt.

Valerij Geraszimov, az orosz fegyveres erők vezérkarának főnöke szombaton tett jelentést Putyinnak arról, hogy befejeződött a kurszki régió felszabadítása. Külön kiemelte a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság segítségét az ellenség megsemmisítésében.

Észak-Korea hétfőn hivatalosan megerősítette, hogy csapatokat küldött Oroszországba.

Az Észak-Koreai Központi Katonai Bizottság legfrissebb nyilatkozata alapján Kim Dzsongün vezető úgy véli, hogy ez a lépés egy szent küldetés, amelynek célja a két ország barátságának és egységének megszilárdítása. Ezen törekvés mögött a fejlődés és a prosperitás biztosítása, valamint a hazájuk iránti büszkeség védelme áll.

Related posts