Amerika szédítő sebességgel igyekszik ledolgozni a hátrányát a hiperszonikus csúcsrakéták versenyében.

A Defense News értesülései szerint az amerikai hadsereg várhatóan decemberben indítja el legújabb tesztelési programját a nagy hatótávolságú hiperszonikus rakétájával, a Long-Range Hypersonic Weapon (LRHW) nevű rendszerrel.
Az Egyesült Államokban hosszú várakozás után végre a célegyenesbe érkeztek az első LRHW rakéták, amelyek várhatóan 2025 végére kerülnek hadrendbe. Frank Lozano vezérőrnagy azonban megerősítette, hogy az első egységek már idén májusban megkapják az új fegyverrendszert. A parancsnok tájékoztatása szerint a Lockheed Martin cég az alabamai Courtlandban végzi az első eszközök gyártását, amelyek teherautóról indíthatóak. A hiperszonikus siklótesteket a Leidos leányvállalata, a Dynetics készíti, és ezek a rendszerek mind a szárazföldi erők, mind a haditengerészet számára rendelkezésre állnak majd.
Az Egyesült Államok intenzív versengésbe kezdett a hiperszonikus rakéták fejlesztésének terén, különösen Kína és Oroszország kihívásaival szemben.
Ezek a típusok képesek az 5 Machnál nagyobb sebességre (6125 km/h) de a változó magasságok között eltérő manőverezési képességekkel bírnak, emiatt pedig sokkal nehezebb az észlelésük és a hatástalanításuk. Az első tesztet egyébként már 2024 májusában sikeresen végrehajtották a Hawaii-i Pacific Missile Range létesítményben. A program jelenleg mintegy kétéves csúszásban van, ám a vezetők kiemelték, hogy egy rakéta átlagos kifejlesztése körülbelül 10 évet vesz igénybe, jelenleg pedig még csak az ötödik évet tapossák az LRHW megalkotásában. Az amerikai hadsereg eredetileg 2023 őszére tervezte a földi indítású hiperszonikus fegyverek telepítését a washingtoni Joint Base Lewis-McChord támaszponton állomásozó 1. Multi-Domain Task Force egységhez.
Az amerikai haderő jelenleg hátrányban van a hiperszonikus rakéták terén, mivel Oroszország már többféle típust fejlesztett ki, és ezek közül több már bevetésre is került az ukrajnai konfliktus során.