A költségvetés parlamenti vitája éppen zajlik, és az ellenzék eddig 200 módosító javaslatot terjesztett elő - értesült a Világgazdaság.
A kihívásokkal terhelt elmúlt négy év után elérkezett az újrakezdés ideje - mondta a parlamentben a 2025-ös költségvetés általános vitájában Tállai András, a Pénzügyminisztérium államtitkára. A Fidesz képviselője szerint a Demján Sándor Program önmagában 1,5 százalékot ad hozzá a jövő évi növekedéshez.
Szerda óta zajlik az Országgyűlésben a 2025-ös költségvetés általános vitája, amihez eddig az ellenzék soraiból 200 módosító indítvány érkezett. Mint megírtuk, Varga Mihály pénzügyminiszter expozéjában azt hangsúlyozta: a 2025-ös költségvetés egy új gazdaságpolitika költségvetése, amely a tartós konjunktúra alapjainak lefektetéséről szól. Szerinte a büdzsé tartalmaz minden forrást ahhoz, hogy tovább növeljék a családok támogatását, megerősítsék a vállalkozásokat, megvédjék a rezsicsökkentést, megőrizzék a nyugdíjak értékét, garantálják az ország fizikai biztonságát, és továbbra is megvédjék Magyarország határait az illegális migrációtól. Eközben arra is ügyel a kabinet, hogy tovább mérsékelje a hiányt és az államadósságot.
Költségvetés: az államtitkár szerint elérkezett az újrakezdés ideje
Csütörtökön Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára bejelentette, hogy a 2025-ös költségvetés egy új gazdaságpolitikai irányvonalat követ majd. E célkitűzés a gazdasági újraindulás elősegítésére és a fenntartható növekedés támogatására összpontosít.
- fogalmazott, hozzátéve, a beruházási aktivitás 2025-ben ismét erőre kaphat a kormány gazdaságélénkítő intézkedéseinek hatására, különösen a kis- és középvállalkozásoknak (kkv) biztosított támogatásokkal, valamint a megfizethető lakhatást elősegítő intézkedések eredményeként. Jövőre így 3,4 százalékos GDP-növekedés valószínűsíthető, az infláció pedig 3,2 százalékra csökkenhet, sőt, a GDP a következő években 3-6 százalékkal emelkedhet.
A Fidesz bejelentette, hogy a Demján Sándor Program révén 1,5%-os növekedést könyvelhetünk el, ami önállóan is jelentős eredménynek számít.
Szatmáry Kristóf, a Fidesz parlamenti képviselője a Demján Sándor Programra hívta fel a figyelmet, amely véleménye szerint új lehetőségeket teremt a hazai kis- és közepes vállalkozások számára, amelyek a magyar gazdaság alapját képezik. A program középpontjában az a cél áll, hogy a kkv-k átlagos méretét a következő négy-öt évben megduplázzák, ezáltal erősítve a gazdasági növekedést és a versenyképességet.
A jövő évi költségvetés tervezete alapján a különböző programok összesen 1400 milliárd forintot fognak magukban foglalni. A várakozások szerint a Demján Sándor Program közvetlen hatása 2025-re akár 1,5 százalékos GDP-növekedést is eredményezhet.